Letný tábor zdravia 2005 - Liptovský Mikuláš

| 01. 08. 2005 |

«Späť

27. - 31. júl, Liptovský Mikuláš

Poznáte to: tam, kde je človeku dobre, tam čas letí dvojnásobne rýchlo.
Aj tohtoročný Tábor zdravia nám tak rýchlo preletel... Chvíľočku sme sa zoznamovali s novými účastníkmi, poobjímali už so starými známymi, zorientovali sa v hoteli a po okolí, započúvali sa do prednášok a dôverných hovorov a pomaly sme zistili, že je čas pripraviť sa na záverečný rozlúčkový večer. Všetci sa navzájom sťažovali: škoda, že to už končí.

No povedzte, čo nám tam chýbalo? Ráno nikoho nebolo treba naháňať na rozcvičku, stačilo jedno pozvanie od našej cvičiteľky Judky Jurdovej a tenisové ihrisko pri hoteli bolo o siedmej ráno zaplnené. Radosť, smiech, džavot i krásne znejúca hudba nás príjemne naladili do dňa. Veď sme si cvičením aj navodili kopu endorfínov! Po očiste sme sa teda spokojne usadili na rannom zamyslení a dychtivo očakávali príbeh a spolu s Bohušom Kernom objavovali myšlienky, ktoré skrýval.
No a odtiaľ - už rovno na raňajky.

O deviatej už začínali prednášky a vyberať bolo z čoho: o zdravom životnom štýle prednášal Robert Žižka z českého Country Life, o vzájomných vzťahoch Katka Kernová, o temperamentoch Boďo Kern, kurz varenia viedla Marta Siváková s manželom, záujemci o chudnutie mali k dispozícii MUDr. Janku Noskovú a masáže a hydroliečbu sprostredkoval Daniel Novomeský ml. Každý si tu mohol nájsť to, čo ho zaujímalo. Kto nechcel byť na prednáškach, mohol hrať tenis, ping-pong, ísť na prechádzku či na túru do okolia. Neďaleko bola Liptovská Mara, Tatralandia, Liptovský Ján, Bešeňová, či jaskyne v Demänovskej doline i Chopok.

Keďže popoludnia boli voľné, bolo dosť času na turistiku. Spoločne sme absolvovali Prosiecku dolinu, kde na ceste k vodopádom bolo treba prejsť pár úsekov aj za pomoci lana a Žiarsku dolinu, kde sa naskytla príležitosť zviezť sa nadol na kolobežkách. Viacerí sme to aj vyskúšali. Kto šiel opatrne, mal z toho skutočný zážitok!

Večere, rovnako ako i obedy, nám chutili. Ako inak, veď nám varila Tonka Činčuriaková so svojím kolektívom! Cítili sme, že jedlá boli pripravované s pridaním patričnej dávky lásky k ľuďom. A boli sme za to vďační.

Čo poviete na ďalší nášup chutnej večere? My sme ho mali denne - v duchovnej podobe. Stačilo prísť do prednáškovej miestnosti a tichúčko sa započúvať do odkazov, pre nás kedysi dávno zapísaných do Biblie. Navaril, prestieral i dobrú chuť k takejto večeri nám vždy zaželal Bohuš Kern.

Kto mal chuť a ešte vládal, šiel si s ostatnými zaspievať. Boďo pohotovo vydoloval z harmoniky kdeakú krásnu melódiu, aj podľa objednávky. Dlho bolo veselo, každý spieval dokedy vládal byť hore...

Deti, o ktoré sa počas prednášok (ale i po nich) obetavo starali mladí manželia Žúborovci, mali tiež svoj deň, na ktorý sa veľmi tešili - karneval. Vychystaní v rôznych maskách predvádzali svoje spevácke či poetické umenie za malú odmenu.

Pred nami ostal už iba záverečný rozlúčkový večer, na ktorom nás navštívila pani Liptovská Mara (M. Fedorová) spolu s koktavým Lojzíkom (Boďo Kern). Prišli z východného Slovenska a ako dobrí hostia priniesli aj malé darčeky pre ochotných účinkujúcich v programe. Ani pusa im nestála, takže sme mali možnosť započúvať sa do írečito krásnej východniarčiny. A keďže pani Liptovská Mara je obdarená krásnym zmyslom pre humor, mali sme čo robiť, aby nás ústa od smiechu neboleli!

Nuž, chcelo by sa vám ísť z takéhoto prostredia domov? Ani nám sa nechcelo. Všetko bolo super, ešte aj počasie nám krásne prialo a ani raz nám nepršalo. Staré priateľstvá sme zocelili, nové práve nadviazali... túžili sme ostať ešte dlhšie v krásnej atmosfére pokoja, radosti, vzájomnej vľúdnosti, atmosfére plnej úsmevov i milých slov a sľubov, že o rok sa stretneme znova. Ešte dobre, že si to všetko môžeme uchovať v spomienkach.

Ďakujeme všetkým, ktorým patrí za to vďaka a zvlášť manželom Kernovým, ktorí túto dávku krásne a zmysluplne stráveného týždňa pre nás zorganizovali.

T.K.

You need to upgrade your Macromedia Flash Player! Get Macromedia Flash.