Zimný tábor zdravia 2010 v Račkovej doline

| 22. 11. 2010 |

«Späť

Zimný tábor zdravia 2010 v Račkovej doline

„Aby bol briežik, na briežku sniežik, na sniežiku sane, daj nám to, Pane!"

Nuž takto krásne poeticky vyjadril Milan Rúfus túžbu detí po bielom páperí, ktoré dodáva každoročne zime jej neopakovateľnú bielu romantiku. Martin tohto roku síce neprišiel na bielom koni a hoci sa za pár dní skončí aj jedenásty mesiac v kalendári, počasie je na túto ročnú dobu skutočne dosť teplé a stále bez snehu. Ale čo nie je - môže byť! Zo dňa na deň môže prísť ochladenie a Perinbaba roztrhne svoju bielu perinu pre radosť všetkých detí a milovníkov zimných športov. Nech už bude akokoľvek, v každom prípade sa aj na sklonku tohto roka chystáme stráviť príjemný týždňový aktívny pobyt v Račkovej doline. Vo vkusne zrekonštruovanom interiéri izieb a jedálne Domu J. A. Komenského môže cca 70 hostí zrekapitulovať uplynulý rok v zmysle prvých troch veršov 103. Žalmu.

Program Silvestrovskej lyžovačky, ako sme túto relaxačnú aktivitu pomenovali, je v porovnaní s Letnými tábormi zdravia menej organizovaný. Prečo? Pretože sa kladie dôraz na lyžovanie s využívaním súkromného lyžiarskeho vleku, ktorý patrí k ubytovaciemu objektu. Lyžiarska trať je strednej náročnosti a cena denného lístka je vzhľadom na plnú zimnú sezónu v tatranskom prostredí viac-menej symbolická. Kto nezjazduje, ten môže využívať bežecké trate až do obce Pribylina, či obdivovať majestátny Kriváň ako sa trblieta pri západe slnka. Aj denné vychádzky po horských chodníkoch sú liečivým balzamom na uponáhľanú ľudskú dušu.
Ráno pozveme účastníkov ku krátkemu ranému motivačnému zamysleniu, potom nasledujú raňajky a po nich od 9.00 hod. do pravého poludnia účastníci športujú vonku podľa vlastného uváženia. Po chutnom a zdravom obede je znovu časový priestor na športovanie vonku či vnútri (aj vrátane stolno-tenisového stola) až do zotmenia.
Stojí za to navštíviť aj vodný a saunový svet v neďalekom hoteli Permon. Neďaleká chata Orešnica zase so svojou Mini-ZOO a hovoriacim papagájom poteší malých i veľkých návštevníkov. Po večeri máme pripravené rôzne voľnočasové aktivity pre vzájomnú pohodu ako je napr. „Kreslo pre hosťa", krátke prednášky v kontexte NEW STARTu, kvízy, súťaže či hodnotné filmy s hlbokým morálnym odkazom. Záver roka strávime príjemným spoločenským programom za bohato prestretým stolom a prehupneme sa do kalendárneho roka 2011.

Či už bude na briežku sniežik alebo nie, veríme, že aj tohtoročný Zimný tábor v Račkovej doline potvrdí, že „počasie si nosíme každý vo svojom srdci." Kiež v ňom nič nezatieni Slnko spravodlivosti a vzájomná láska zúčastnených nesie pravý punc Ježišovej lásky.
Ak sa rozhodnete stráviť týždeň medzi Vianocami a Novým rokom spolu s nami na Zimnom tábore, vyplňte čo najrýchlejšie prihlášku, lebo kapacita je obmedzená a rýchlo sa obsadzuje.

Či už sa stretneme osobne v Račkovej doline alebo nie, dovoľujem si zaželať za OZ Život a Zdravie Vám i Vašim milým len to najlepšie z milujúcich Božích dlaní v každom okamihu roka 2011.

Bohumil Kern - tajomník OZ Život a Zdravie

Pozvánka a prihláška